Lumia 999: to byłby najpiękniejszy smartfon Nokii

Patrząc na poniższe zdjęcia żałujemy, że to jedynie koncepcja projektanta Jonasa Dähnerta, który z Nokią nie ma nic wspólnego.

Poza oczywiście zamiłowaniem do projektowania smartfonów, których z pewnością nie powstydziłby się fiński producent. Jego najnowsza koncepcja Lumii 999 powraca do starszego, pięknego designu smartfonów Nokii z czasów modelu N9, ale wzbogaca go o aluminium – materiał, który nie tylko wygląda o wiele efektowniej i solidniej od plastiku, ale jest po prostu solidniejszy i trwalszy.

Koncepcja zakłada wyposażenie telefonu w 4,3-calowy wyświetlacz oraz w dotykowe (ale nie pojemnościowe) przyciski, reagujące na nacisk. Projektant nie kładł nacisku na sprzętową stronę smartfona, toteż nie znajdziemy w specyfikacji ani 41-megapikselowego aparatu czy czterordzeniowego procesora.

Jest natomiast dość ciekawie wyglądający Windows Phone, choć trzeba przyznać, że całość w jednym kolorze prezentuje się dość smutno.

Projekt pojawił się na popularnej stronie Yanko Design, na której niezależni artyści prezentują swoje pomysły, zwykle związane z nowymi technologiami.

Szanse, że takie urządzenie jak Lumia 999 trafi na rynek są bliskie zera, ale projektant ze Szwecji (sądząc po imieniu) nie traci rezonu i prezentuje na swojej stronie kolejne projekty.

Źródło: Yanko Design
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.