Mamy nowe zdjęcia Sony Z1 (Honami)

Gdybyśmy chcieli zliczyć wszystkie przecieki dotyczące nowego smartfona Sony, pewnie nie starczyłoby nam dnia. Ale ten jest naprawdę smakowity.

Wszystko dlatego, że możemy dokładnie obejrzeć Sony Xperię Z1 (wcześniej znaną pod nazwą kodową Honami) z niemal każdej strony. Po raz kolejny zdjęcia i informacje pochodzą z chińskich źródeł, więc musimy pamiętać o nutce sceptycyzmu. W każdym razie urządzenie wpisuje się w dotychczasowy styl Sony i wygląda na naprawdę solidnie wykonane i dopracowane.

W środku nowego smartfony Sony znaleźć mamy 5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli, czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 800 z taktowaniem 2,3 GHz, 2 GB pamięci RAM oraz 20-megapikselowy aparat cyfrowy, najprawdopodobniej w technologii BSI, wraz z obiektywem Sony G.

Ze zdjęć dowiadujemy się, że matryca ma rozmiar 1/2.3″, co nie zwiastuje niestety dobrej jakości zdjęć przy aż 20 Megapikselach. Dla porównania, 41-megapikselowa matryca PureView w Lumii 1020 ma rozmiar 1/1.5″.

Na pokładzie nowego smartfona nie zabraknie oczywiście najnowszego Androida w wersji 4.3 Jelly Bean. Nieznana jest natomiast pojemność i żywotność baterii.

Oczekujemy premiery nowej Xperii Z1 już podczas targów IFA 2013, które zaczną się w Berlinie 4 września.

Źródło: Neowin
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.