Moto X bezkonkurencyjna pod względem wydajności 3D!

Motorola X8 to nowy procesor, który znalazł się w ostatnich smartfonach Motoroli. Korzysta z niego nowy Droid Maxx oraz Droid Ultra.

Procesor znalazł się również w najnowszym telefonie producenta – Moto X. Chociaż w jego skład wchodzi procesor z 2 rdzeniami, wydajność X8 jest imponująca.

Pierwsze testy nowego procesora przeprowadził

serwis ArsTechnica

a wyniki Moto X robią duże wrażenie. Pod względem wydajności 3D układ X8 nie ma sobie równych. Zarówno Samsung Galaxy S4, Google Nexus 4, jak i Galaxy S III nie miały żadnych szans w starciu z Moto X, jednak S4 korzysta z wyższej rozdzielczości ekranu, co także ma wpływ na wydajność.

Procesor w Moto X taktowany jest zegarem 1,7 GHz i ma 2 rdzenie. To nie robi wrażenia na właścicielach Galaxy S4, który ma 4 rdzenie pracujące z jeszcze wyższym taktowaniem – 1,9 GHz. Okazuje się jednak, że 2-rdzeniowy procesor Motoroli nie miał żadnych problemów, by wyprzedzić 4-rdzeniowy układ znajdujący się w Samsungu Galaxy S III.

Ponadto wygląda na to, że Motorola przyłożyła się do optymalizacji przeglądarki internetowej. W testach JavaScript, od których w dużej mierze zależy płynność przeglądania Sieci, nowa Motorola nie daje szans nikomu. Jedynie Galaxy S4 w jednym benchmarku okazał się o włos lepszy od Moto X, w pozostałych testach to Motorola była górą.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.