Oto nowa, aluminiowa Nokia!

Nokia oficjalnie prezentuje nowy telefon komórkowy o oznaczeniu 515, który ma być alternatywą dla smartfonów.

Urządzenie nie posiada funkcjonalności wielozadaniowego systemu operacyjnego, ale opiera się na autorskiej platformie Series 40, zapewniającej podstawowe aplikacje do komunikacji (Facebook, Twitter, e-maile), przeglądania Internetu czy gier. W jego wyposażeniu znajdziemy natomiast 2,4-calowy ekran TFT o rozdzielczości 320 x 240 pikseli chroniony szkłem Gorilla Glass 2, 5-megapikselowy aparat cyfrowy z jasnością f/2.4, fleszem LED, nagrywaniem filmów (tylko w rozdzielczości QVGA) i rozbudowaną aplikacją fotograficzną, Bluetooth 3.0, gniazdo kart pamięci microSD oraz radio FM. Brakuje natomiast łączności WiFi.

Bateria o pojemności 1200 mAh ma zapewnić do 10 godzin rozmów w trybie 2G lub nawet 33 dni w trybie czuwania. Aluminiowa obudowa mierzy 11 mm grubości, zaś waży 101 gramów.

Dostępne będą dwie wersje telefonu – z jednym lub dwoma gniazdami na karty microSIM. Cena oscylować będzie w granicach 130 euro (czyli ponad 550 złotych).

Co ciekawe, będziemy jednym z czterech krajów, które Nokię 515 otrzymają jako pierwsze. Oprócz Polski, telefon trafi w trzecim kwartale 2013 roku do Rosji, Niemiec i Szwajcarii.

0
Źródło: Nokia
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.