Oto pierwszy smartfon na TRZY karty SIM

GooPhone, chińska firma znana raczej z podrabiania znanych smartfonów, tym razem stworzyła coś naprawdę wartego odnotowania.

Chociaż jej nowy produkt wyraźnie przypomina Samsunga Galaxy S III, to ma coś, czego nie ma żaden inny telefon. Na zachodzie (i w Korei, choć tam nieco mniej) bowiem konstruowanie telefonów z dwoma slotami na karty SIM nie jest zbyt powszechne, a co dopiero z trzema slotami na karty SIM w jednym modelu! I tu właśnie wkracza GooPhone ze swoim X1+.

Jest to pierwsze urządzenie na świecie działające z trzema kartami SIM, choć na razie nie wiadomo w jakim trybie będzie można z nich korzystać. Smartfon wyposażony jest w 5-calowy ekran o rozdzielczości 854 x 480 pikseli, dwurdzeniowy procesor MediaTek z zegarem 1,2 GHz, 1 GB pamięci RAM, 4 GB wbudowanej pamięci, gniazdo kart microSD, 5-megapikselowy aparat z tyłu i 2-megapikselową kamerę z przodu, WiFi i Bluetooth, a także wsparcie dla sieci

2G GSM: 850/900/1800/1900 oraz 3G WCDMA: 850/2100MHz. Bateria ma pojemność 2100 mAh, a telefon pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android 4.1 Jelly Bean.

Nie wiadomo kiedy GooPhone X1+ będzie dostępny, ale jego cena ma oscylować w granicach 150 dolarów.

Co ciekawe, nie tak dawno LG zapowiedziało, że pokaże światu pierwszy smartfon na trzy karty SIM, ale jak widać – Chińczycy ubiegli koreańską firmę.

0
Źródło: TechKiddy
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.