Polacy (znowu) górą!

Firma Evernote przyznała dwóm polskim aplikacjom Smart TM i Bubble Browser główne nagrody dla międzynarodowych deweloperów podczas corocznego konkursu Devcup w San Francisco.

Podczas konkursu Devcup, designerzy i deweloperzy oprogramowania z całego świata przedstawili swoje projekty zintegrowane z Evernote API. Jury konkursu nagrodziło 12 aplikacji opartych o najpopularniejsze zastosowania Evernote m.in. za specjalny design i innowacyjne rozwiązania technologiczne.

Polskie aplikacje, Smart TM i Bubble Browser zostały wybrane spośród 180 zgłoszeń i nagrodzone pierwszą nagrodą w dwóch różnych kategoriach, kolejno – „Best Evernote Business Integration” i „Design Achievement Award”.

Zwycięskie drużyny zostaną zaproszone do udziału w EC3, trzeciej edycji corocznej konferencji Evernote, gdzie będą mogły spotkać się z inżynierami i designerami stojącymi za sukcesem Evernote oraz przedstawić swoje osiągnięcia inwestorom i mediom zgromadzonym podczas konferencji.

Ponadto, każda zwycięska drużyna otrzyma kupon o wartości 1000 dolarów dla swoich aplikacji na usługi hostingowe w Amazon Web Services.

Byliśmy bardzo podekscytowani widząc tak dużą liczbę zgłoszeń z całego świata. Nie spodziewaliśmy się jednak, że któryś region wygra więcej niż jedną nagrodę. Smart TM
i Bubble Browser to zaawansowane technologicznie i bardzo kreatywne projekty integracji
z Evernote, które pokazują jak duży potencjał ma Polska w dziedzinie projektowania nowoczesnych aplikacji
— powiedział Rafe Needleman z Evernote’a

W piątek 16 sierpnia partnerzy Evernote – Docomo Ventures, Honda Silicon Valley Lab i Wayra Accelerator ogłoszą, które spośród zwycięskich drużyn oprócz występu na EC3 będą dodatkowo sponsorowane w nagrodę za szczególnie wybitne osiągnięcia.

Ponadto spośród zwycięzców wszystkich 12 kategorii zostanie wybranych 6 drużyn, które otrzymają tytuł finalistów Devcup i zaprezentują swoje aplikacje na głównej scenie podczas wrześniowej konferencji EC3. Spośród nich wyłonieni zostaną złoci, srebrni i brązowi medaliści, którzy następnie wezmą udział w Evernote Accelerator w październiku.

0
Źródło: Evernote
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.