Seagate, WD i Toshiba będą nas przekonywać, że HDD jest lepsze niż SSD

Jak twierdzi Seagate, stowarzyszenie SPA powstało po to, by edukować użytkowników i profesjonalistów o krytycznej roli dysków twardych (HDD) i dysków hybrydowych (SSHD) w dzisiejszym świecie.

Założycielami nowego forum Storage Product Association (SPA) są Seagate, HGST (dawne Hitachi, dziś należące do WD), Western Digital oraz Toshiba, a głównym celem tych firm jest edukacja. Edukacja, skupiona wokół dysków twardych i dysków hybrydowych, czyli urządzeń z elementami mechanicznymi. Stowarzyszenie natomiast nie będzie w żaden sposób wspierać technologii SSD (Solid State Drive), która do tej pory wydawała się kolejnym etapem rozwoju pamięci masowych.

SPA widzi przyszłość w rozwiązaniach HDD i SSHD i zamierza pomagać nam, konsumentom, ale także producentom pamięci w zrozumieniu kluczowej roli, jaką mają odgrywać tradycyjne dyski twarde i pamięci hybrydowe w przechowywaniu danych użytkowników indywidualnych, ale także korporacyjnych.

Prawdą jest, że im bardziej przenosimy nasze życie do komputera, do Sieci, tym większej przestrzeni w nich potrzebujemy, a co za tym idzie w dwóch prostych słowach – potrzebujemy Gigabajtów. Jak twierdzi Seagate, do 2020 roku zapotrzebowanie na pamięci sięgnie nawet 6 zetabajtów, dlatego powstało także zapotrzebowanie na edukację.

Oprócz informowania klientów, partnerów i użytkowników na temat obecnej oferty produktowej, zadaniem SPA będzie dostarczanie na rynek obiektywnej, pełnej informacji na temat najnowszych technologii, takich jak shingle magnetic recording oraz heat-assisted magnetic recording, jak również roli, jaką mogą one odegrać w przyszłości.

0
Źródło: SPA
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.