Seagate, WD i Toshiba będą nas przekonywać, że HDD jest lepsze niż SSD

Powstaje Storage Product Association.

Założycielami nowego forum Storage Product Association (SPA) są Seagate, HGST (dawne Hitachi, dziś należące do WD), Western Digital oraz Toshiba, a głównym celem tych firm jest edukacja. Edukacja, skupiona wokół dysków twardych i dysków hybrydowych, czyli urządzeń z elementami mechanicznymi. Stowarzyszenie natomiast nie będzie w żaden sposób wspierać technologii SSD (Solid State Drive), która do tej pory wydawała się kolejnym etapem rozwoju pamięci masowych.

SPA widzi przyszłość w rozwiązaniach HDD i SSHD i zamierza pomagać nam, konsumentom, ale także producentom pamięci w zrozumieniu kluczowej roli, jaką mają odgrywać tradycyjne dyski twarde i pamięci hybrydowe w przechowywaniu danych użytkowników indywidualnych, ale także korporacyjnych.

Prawdą jest, że im bardziej przenosimy nasze życie do komputera, do Sieci, tym większej przestrzeni w nich potrzebujemy, a co za tym idzie w dwóch prostych słowach – potrzebujemy Gigabajtów. Jak twierdzi Seagate, do 2020 roku zapotrzebowanie na pamięci sięgnie nawet 6 zetabajtów, dlatego powstało także zapotrzebowanie na edukację.

Oprócz informowania klientów, partnerów i użytkowników na temat obecnej oferty produktowej, zadaniem SPA będzie dostarczanie na rynek obiektywnej, pełnej informacji na temat najnowszych technologii, takich jak shingle magnetic recording oraz heat-assisted magnetic recording, jak również roli, jaką mogą one odegrać w przyszłości.