Smart TV z każdego telewizora

Dostęp do Internetu i licznych aplikacji bez konieczności kupowania nowego telewizora. Wystarczy przystawka Gembird HDMI SmartTV Dongle.

Firma Gembird, dostawca akcesoriów komputerowych, oferuje przystawki umożliwiające rozbudowanie telewizora o funkcje Smart TV. Model Gembird HDMI SmartTV Dongle oparty jest o system operacyjny Android 4.1. Umożliwia przeglądanie Internetu na dużym ekranie, pobieranie aplikacji i korzystanie z akcesoriów komputerowych.

Telewizory mogą pełnić dziś z powodzeniem funkcje domowego centrum rozrywki. Na rynku pojawia się coraz więcej tzw. SmartTv, czyli telewizorów wyposażonych w multimedialne funkcjonalności. Wiele osób nie chce jednak kupować nowego, często drogiego sprzętu, tym bardziej, że posiadają dobrej jakości telewizor. Do takich właśnie użytkowników skierowany jest Gembird TV Dongle. Umożliwia on rozszerzenie możliwości tradycyjnego telewizora o funkcje oferowane przez SmartTV bez konieczności zakupu nowego odbiornika.

Urządzenie posiada moduł WiFi. Użytkownicy mają możliwość swobodnego pobierania aplikacji dostępnych w Google Play Store czy Amazon Appstore. Oznacza to, że na ekranie swojego telewizora mogą oglądać filmiki w serwisie You Tube, rozmawiać przez Skype’a, korzystać z Facebooka czy grać w ulubione gry. Filmy oraz pliki odtwarzane są w wysokiej rozdzielczości Full HD (1920x1080p).

Gembird TV Dongle posiada port USB do podłączenia akcesoriów takich jak klawiatury, myszy lub słuchawki. Obsługuje również huby USB, co umożliwia podpięcie kilku urządzeń jednocześnie. Sprzęty podłączane do przystawki zasilane są bezpośrednio z telewizora lub z dołączonego do zestawu zasilacza.

Produkt obsługuje standard DLNA oraz większość dostępnych formatów plików audio-video, co gwarantuje swobodne udostępnianie treści multimedialnych pomiędzy wykorzystywanymi urządzeniami. Dodatkowo ma 4 GB pamięci wewnętrznej, którą można rozszerzyć za pomocą karty MicroSD (do 32GB).

Sugerowana cena detaliczna to 229 zł brutto.

0
Źródło: Gembird
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.