Stań się bohaterem własnego komiksu przy użyciu … Kinecta

Naukowcy z Kanagawa Institute of Technology opracowali program, który automatycznie generuje komiks na podstawie przybranej przed Kinectem pozy.
Komiks wykonany przy użyciu KinEmotion, fot. NewScientist

Komiks wykonany przy użyciu KinEmotion, fot. NewScientist

Chyba każdy z nas choć raz w życiu miał pomysł na komiks. Niestety o ile stworzenie odpowiedniego scenariusza nie wymaga specjalnych umiejętności tak do zilustrowanie historii potrzebne są już nie lada zdolności plastyczne. Naukowcy z japońskiego Instytutu Technologii postanowili stworzyć system, który pomoże nam stworzyć rysunkową opowieść na podstawie poz, jakie przybierzemy przed kamerą.

Jak wygląda to w praktyce? Na ekranie widzimy pojedynczy kadr komiksu. Wystarczy stanąć przed Kinectem w takiej pozycji, w jakiej chcemy zobaczyć naszego bohatera, a technologia nałoży na nasz obraz specjalne filtry, dzięki którym nasz rysunkowy avatar będzie dwuwymiarowy i utrzymany w komiksowej konwencji. Dodatkowo w zależności od pozy system dołoży też odpowiednie efekty na tło np. błyskawice czy linie wzmacniające ekspresje bohatera.

Jakość całego obrazu nie jest jeszcze idealna (taki sam efekt uzyskacie paroma kliknięciami w Photoshopie) i przypomina bardziej bazgroły niż typową, mangową kreskę, ale naukowcy starają się dopracować swoją technologię. Wątpliwe jest jednak, by w przyszłości taki system okazał się lepszy niż prace profesjonalnych ilustratorów.

0
Źródło: Gizmodo
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.