Stań się bohaterem własnego komiksu przy użyciu … Kinecta

Niedługo do stworzenia rysunkowej opowieści wcale nie trzeba będzie posiadać plastycznych umiejętności.

Komiks wykonany przy użyciu KinEmotion, fot. NewScientist

Komiks wykonany przy użyciu KinEmotion, fot. NewScientist

Chyba każdy z nas choć raz w życiu miał pomysł na komiks. Niestety o ile stworzenie odpowiedniego scenariusza nie wymaga specjalnych umiejętności tak do zilustrowanie historii potrzebne są już nie lada zdolności plastyczne. Naukowcy z japońskiego Instytutu Technologii postanowili stworzyć system, który pomoże nam stworzyć rysunkową opowieść na podstawie poz, jakie przybierzemy przed kamerą.

Jak wygląda to w praktyce? Na ekranie widzimy pojedynczy kadr komiksu. Wystarczy stanąć przed Kinectem w takiej pozycji, w jakiej chcemy zobaczyć naszego bohatera, a technologia nałoży na nasz obraz specjalne filtry, dzięki którym nasz rysunkowy avatar będzie dwuwymiarowy i utrzymany w komiksowej konwencji. Dodatkowo w zależności od pozy system dołoży też odpowiednie efekty na tło np. błyskawice czy linie wzmacniające ekspresje bohatera.

Jakość całego obrazu nie jest jeszcze idealna (taki sam efekt uzyskacie paroma kliknięciami w Photoshopie) i przypomina bardziej bazgroły niż typową, mangową kreskę, ale naukowcy starają się dopracować swoją technologię. Wątpliwe jest jednak, by w przyszłości taki system okazał się lepszy niż prace profesjonalnych ilustratorów.