Windows RT wyrzucony do kosza

Asus niedawno głośno narzekał na tablety z Windows RT. Dziś potwierdza swoją niechęć oficjalną deklaracją o zaprzestaniu produkcji urządzeń z procesorami ARM i systemem Microsoftu.

Asus jako główne powody swojej decyzji podaje brak kompatybilności wstecznej, czym cechuje się Windows RT, co z kolei przekłada się na niską sprzedaż urządzeń z tym systemem. Azjatycki gigant jak dotąd miał jeden tablet z tym systemem w swojej ofercie: Asus VivoTab RT, zaprezentowany w październiku ubiegłego roku.

To nie jest tylko nasza opinia, cała branża postrzega Windows RT jako coś, co nie odniosło sukcesu — twierdzi Jerry Shen, dyrektor generalny Asusa. Sam VivoTab RT występował w wielu reklamach, które ufundował Microsoft. Jak widać, niewiele mu to pomogło.

Lenovo również wycofał swój jedyny tablet z Windows RT ze sprzedaży, nie złożył jednak podobnej deklaracji co Asus na temat przyszłości urządzeń z tym systemem. Samsung nie zdecydował się wprowadzić swojego tabletu z Windows RT do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych.

Microsoft wydaje się jednak niezrażony reakcją swoich partnerów. Wspólnie z Nvidią pracuje nad następcą tabletu Surface RT. Systemem tym nadal interesują się Dell i Nokia.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.