Znamy datę premiery nowego superfona Sony

Honami ma zadebiutować 4 września.

Po tym, co pokazała Nokia w swojej 41-megapikselowej Lumii 1020, niełatwo będzie innym firmom powalczyć z nią na rynku smartfonów, przynajmniej w zakresie fotografii. Sony ma jednak na to wyraźną ochotę, stąd po Internecie od jakiegoś czasu krążą już mity na temat możliwości nowego superfona Japończyków, właśnie w dziedzinie fotografii. Pojawiały się m.in. informacje, że Honami będzie wyposażone w doczepiany obiektyw z wbudowaną matrycą, który oferować ma jakość zdjęć godną najtańszych lustrzanek.

Bazując na doniesieniach kilku źródeł spodziewamy się, że ów doczepiany obiektyw zostanie zaprezentowany na tej samej konferencji, ale będzie oferowany dla innych smartfonów i tabletów – m.in. iPhone’ów i urządzeń z Androidem. Tymczasem Sony i1 Honami ma być wyposażony w 20,7-megapikselowy przetwornik oraz obiektyw Sony G o jasności f/2.0.

Czy to wszystko prawda, okaże się już 4 września, bowiem właśnie na ten dzień zaplanowano premierę nowego smartfona. Co ciekawe, tego samego dnia Samsung ma zaprezentować swojego najnowszego smartfona – Galaxy Note III. Szykuje się więc naprawdę dużo emocji.

Sony, pomimo wprowadzenia na rynek swojej wodoodpornej Xperii Z, która wyróżnia się na tle konkurencji właśnie możliwością wykonywania podwodnych zdjęć, kontroluje w tej chwili ledwie 3,8% rynku smartfonów na całym świecie. Do końca roku chce jednak sprzedać 42 miliony smartfonów i ma nadzieję, że dzięki Honami wyraźnie się do tego celu przybliży.