500 GB w tabletach? Proszę bardzo

Tablety do tej pory korzystały z mniej pojemnej pamięci flash głównie ze względu na zbyt duże gabaryty dysków twardych. Do dziś.

Seagate bowiem rozwiązał ten problem, wprowadzając na rynek „Ultra Mobile HDD” – dysk twardy o pojemności do 500 GB, który mierzy zaledwie 5 milimetrów grubości i waży około 95 gramów. Oczywiście pozostałe wymiary wykluczają jego obecność w smartfonach czy nawet tabletach, ale nowy twardziel z powodzeniem zmieści się w większych, tj. około 10-calowych tabletach. Seagate obiecuje także minimalny pobór mocy, byśmy nie odczuli na długości pracy na baterii, że tablet jest wyposażony właśnie w tradycyjny HDD, zamiast pamięci flash.

Producent pamięci masowych ze Scotts Valley zapowiada, że jego nowy dysk twardy pobiera tyle mocy (0,14W w trybie spoczynku), ile dzisiejsze pamięci flash dla tabletów o pojemności 64 GB, oferuje taką samą wydajność, jak dzisiejsze 16-gigabajtowe pamięci flash dla tabletów, a do tego można zapisać na nim kilkukrotnie więcej danych. Dysk ma być też sporo tańszy od dzisiejszych mobilnych rozwiązań.

Nowy dysk Seagate jest już dostępny dla dostawców OEM, którzy tworzą produkty oparte na systemie operacyjnym Android.

0
Źródło: HotHardware
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.