Amazon: pierwszy darmowy smartfon na rynku?

Ale wiecie, jak to jest. Jak coś jest za darmo, to czasami wychodzi drożej...

Świat cały czas się zmienia – i dotyczy to również rynku telefonów komórkowych. Tradycyjny model jego funkcjonowania zakładał, że najnowsze, najbardziej „wypasione” modele kosztowały drogo, natomiast starsze i gorzej wyposażone często sprzedawane były za „złotówkę”, oczywiście w połączeniu z odpowiednim abonamentem.

Nowszy model jest inny – dostawcy sprzętu coraz częściej starają się zarabiać głównie (lub nawet wyłącznie) na aplikacjach i usługach sieciowych, a nie na samej sprzedaży urządzeń. W ten właśnie sposób przewiduje swój model biznesowy Amazon, myśląc m.in. o obowiązkowym połączeniu rozdawanych za darmo smarfonów z usługami typu Amazon Prime.

Kto wie, może tak właśnie będzie wyglądał darmowy smartfon Amazona...

A jaki będzie nowy smartfon Amazona, prawdopodobnie wyprodukowany dla niego przez firmę Foxconn? Plotki mówią o ekranie z przekątną 4,7 cala oraz oczywiście o Androidzie, ale ze specjalną nakładką Amazona i dostępem do specjalnych, bynajmniej już nie darmowych usług.

Jak będzie naprawdę, zobaczymy już pewnie niebawem. Jedno jest pewne – trzeba będzie bardzo uważnie czytać umowę zawieraną z Amazonem, zwłaszcza te fragmenty „małym druczkiem”…