Apple iOS 7 już jest, dostępny dla wszystkich

W końcu jest. Po wielu zapowiedziach i wersjach beta wydawanych nieustannie od początku lipca, system oficjalnie trafia na urządzenia Apple.

Warto wspomnieć, że w przeciwieństwie do innych systemów mobilnych, iOS 7 trafia bez większych opóźnień na wszystkie urządzenia Apple. Nowa wersja systemu jest dostępna dla iPhone 4, 4S, 5, 5C, 5S, iPod Touch (5. gen.), iPad 2/3/4 oraz iPad Mini.

iOS 7 to największa zmiana, jakiej doczekał się iPhone (oraz iPad) od czasu swojej premiery. Wygląd systemu całkowicie zrywa ze

skeumorfizmem

, czyli naśladowaniem graficznym swoich analogowych odpowiedników. Nowa skórka jest minimalistyczna, niemal całkiem płaska i w niewielkim stopniu przypomina to, z czym mieliśmy do czynienia do wersji iOS 6.

Z nowych funkcji warto wymienić Control Center. Miejsce skąd zapanujemy nad ustawieniami (m.in. tryb samolotowy, Wi-Fi, Bluetooth), zmienimy jasność ekranu, czy jednym kliknięciem włączymy odtwarzanie muzyki z każdego miejsca w systemie. Stąd jest też dostęp do latarki, aparatu, czy kalkulatora.

Poprawiono też centrum powiadomień oraz zmieniono obsługę wielozadaniowości. Część z was zauważy podobieństwa do Windows Phone, ale nowa funkcja jeszcze bardziej przypomina nieobecny już na rynku system – WebOS. Zmieniono też interfejs i funkcje aparatu oraz znacznie przeprojektowano galerię, w której znacznie prościej znaleźć potrzebne zdjęcia.

Więcej na temat iOS 7 przeczytacie

na stronie producenta

. System iOS 7 można instalować przez podłączenie telefonu/tabletu do komputera z zainstalowaną aplikacją iTunes.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.