Apple szykuje 6-calowego iPhone’a!

Firma z Cupertino najwyraźniej zauważyła szansę dla siebie na rynku phabletów i testuje 6-calowego iPhone'a.

Takie rewelacje podaje the Wall Street Journal, który zwykle nie publikuje plotek wyssanych z palca. Możemy zatem założyć, że Apple rzeczywiście rozważa możliwość wprowadzenia na rynek bardzo dużego, bo aż 6-calowego iPhone’a, który miałby konkurować z takimi urządzeniami, jak Samsung Galaxy Note czy Sony Xperia Z Ultra. Rozważa i testuje, co oczywiście nie znaczy, że wprowadzi go na rynek.

Apple zaczynało od ekranów o przekątnej 3,5″ i przez pierwszych pięć generacji swojego telefonu nie zmieniło jego rozmiaru. Ostatnio jednak sytuacja uległa zmianie i wyświetlacz iPhone’a 5 mierzy już 4 cale. Już 10 września poznamy nowego iPhone’a 5S, który być może oferować będzie jeszcze większy ekran. Według agencji Reuters, może to być ekran o przekątnej nawet 4,7″.

Czy Apple na przyszły rok szykuje swój pierwszy phablet? Istnieje taka możliwość, chociaż pamiętać musimy, że w swojej ofercie Cupertino ma iPada mini z 7,9-calowym wyświetlaczem, którego najprawdopodobniej także w tym roku odświeży. Czy jest sens wprowadzania kolejnego urządzenia z niewiele mniejszym ekranem? Bazując na dotychczasowej strategii Apple’a – nie ma sensu.

0
Źródło: CNET
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.