Fotorealistyczne postacie w grach? Zobacz co potrafi Unity 3D!

Współczesne silniki graficzne uczestniczą w wyścigu do realizmu i trudno wskazać jednoznacznie, który z nich wysuwa się na prowadzenie. Swoje możliwości właśnie zaprezentował Unity, o którym do tej pory nie myśleliśmy w tym kontekście.

Jak na razie na tym polu braliśmy pod uwagę głównie CryEngine, Unreal, FOX Engine i silnik od Quantic Dream. Tymczasem kto wie, może to właśnie nie one, a Unity3D wygra technologiczną wojnę dzięki wsparciu społeczności. Komercyjne silniki takie jak choćby Unreal Engine skupione są bowiem głównie wokół potrzeb wydawców i ich kasowych tytułów.

Lee Perry-Smith z

Infinite-Realities (studia zajmującego się tworzeniem wirtualnych postaci) we współpracy z programistami Unity 3D oraz kilkoma innymi firmami m.in. OculusVR udało się stworzyć niebywale realistyczne modele postaci. Wykorzystano tu metodę fotograficznego skanowania aktorów (zwróćcie uwagę na skórę!) . Efekt jest genialny, choć są to jedynie statyczne „manekiny” z dynamicznie zmieniającym się oświetleniem. Trudno powiedzieć, czy w przypadku ruchu postaci efekt fotorealizmu byłby zachowany, ale to nagranie budzi nadzieje na przyszłość (OSTRZEGAMY, film z elementami nagości):
Jeśli posiadacie Oculus Rifta pod TYM linkiem możecie też obejrzeć wersję przygotowaną specjalnie pod to urządzenie.

Nawet jeśli studia developerskie jeszcze długo nie zaserwują nam fotorealistycznych gier z prawdziwego zdarzenia to z pewnością potencjał tej technologii dostrzeże branża porno. Niedawno pisaliśmy Wam o pierwszej tego typu aplikacji dedykowanej Oculus Riftowi. W połączeniu z Unity 3D efekt byłby na pewno interesujący…

Źródło: Vimeo
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.