Hans Zimmer gra na pianinie przyszłości

Klawiatura Seaboard łączy w sobie tradycyjny kształt pianina i nowoczesną technologię pozwalającą muzykom na dodatkowe formy ekspresji.

W lipcu pokazywaliśmy Wam innowacyjną nakładkę na klawisze –

TouchKeys.

Dzięki swoim sensorom umożliwiała pianistom dodawanie określonych efektów dźwiękowych bez odrywania rąk od klawiszy. TouchKeys zdobył wystarczającą ilość funduszy na Kickstarterze,by w przyszłym roku trafić do sprzedaży.

Tymczasem zupełnie inna firma zaoferowała właśnie produkt, który opiera się praktycznie na tym samym rozwiązaniu. Zamiast nakładki otrzymujemy jednak pełnowymiarowy instrument. Seaboard został sprawdzony przez samego Hansa Zimmera – znanego kompozytora muzyki filmowej. Oto co powiedział o instrumencie:

Seaboard jest naprawdę ciekawy. Zawsze zastanawiasz się jak stworzyć bardziej wyrazistą muzykę. Nigdy nie stroniłem od mieszania muzyki z najnowszymi technologiami, a tutaj mamy do czynienia z właśnie taką specyficzną relacją. (…) Klawisze przestały być sztywne, co automatycznie dodaje pewnej zmysłowości. Gdyby Debussy lub Ravel miał dostęp do takiej technologii ich muzyka byłaby jeszcze lepsza.”

Seaboard dostępny jest na razie wyłącznie w edycji limitowanej. Pełnowymiarowa klawiatura kosztuje 8 888 $ (około 27 tys. zł) – a zatem znacznie więcej niż TouchKeys.

0
Źródło: CNN.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.