Intel: czterordzeniowe Atomy dla Androida i Windowsa

Intel przedstawia trzy nowe wielordzeniowe układy SoC (nazwa kodowa "Bay Trail") dla tabletów, urządzeń 2 w 1, komputerów all-in-one, laptopów i desktopów, stworzone w 22-nanometrowej technologii produkcji tri-gate, na nowej mikroarchitekturze Silvermont.

Intel przedstawił dziś najnowszą rodzinę energooszczędnych układów SoC o nazwie kodowej Bay Trail. Nowa rodzina procesorów oparta jest na architekturze Silvermont, przedstawionej w maju tego roku. Seria procesorów Intel Atom Z3000 (Bay Trail-T) jest pierwszą wielordzeniową ofertą SoC w portfolio Intela i ma zapewniać szybkie i bezproblemowe działanie urządzenia przy jednoczesnym długim czasie pracy na baterii.

Elastyczność mikroarchitektury pozwala stosować nowe układy SoC w różnych segmentach rynku. Dla przykładu, procesory Intel Pentium i Celeron (Bay Trail-M i Bay Trail-D) przeznaczone są dla laptopów, desktopów, komputerów all-in-one i urządzeń 2 w 1 z niższej półki cenowej.

Procesory serii Intel Atom Z3000 mają oferować podwojoną moc obliczeniową i potrojoną moc zintegrowanej grafiki, w porównaniu do poprzedniej generacji procesorów Intel Atom. Nowa, energooszczędna platforma ma pozwalać na ponad 10 godzin aktywnej pracy na baterii i funkcjonowanie przez 3 tygodnie w trybie czuwania.

Nowe układy mają 4 rdzenie z zegarami nawet do 2,4 GHz, 4 wątki i 2 MB pamięci L2. Wykorzystują technologię Intel Burst Technology 2.0, co pozwala użytkownikom na korzystanie z wielozadaniowości urządzeń oraz wykorzystywanie i tworzenia treści zarówno na plaltformie Android, jak i Windows. W szerokiej gamie urządzeń z nowymi układami znajdą się tablety i hybrydy z ekranami w rozmiarach od 7 do 11,6 cala.

Intel zaprezentuje 64-bitowe układy do tabletów na początku roku 2014.

0
Źródło: Intel
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.