iSketchnote: Fizyczny notes w etui dla iPada

Chociaż tabletów używamy coraz częściej, to nie są one jeszcze na tyle doskonałe, by wyprzeć tradycyjne rozwiązania. Przykładowo notatki czy szkice dalej najchętniej wykonujemy na zwykłej kartce papieru. iSketchnote to rozwiązanie, które łączy w sobie najnowsze technologie i tradycje, od której tak ciężko nam się oderwać.

Pisanie na ekranowej klawiaturze na dłuższą metę jest męczące, a tworzenie na tablecie odręcznych notatek bez rysika nie jest zbyt wygodne. Dlatego właśnie powstał iSketchnote. Jest to etui, którego wnętrze napakowane jest elektroniką. Gdy na powierzchnię urządzenia położymy zwykłą kartkę papieru, wszystkie notatki, które będą na niej wykonywane normalnym długopisem zostaną automatycznie przeniesione do naszego iPada.

Dzięki wewnętrznej karcie pamięci o rozmiarach 4GB na iSketchnote możemy zapisać około 100 kartek, nawet jeśli nasz tablet nie będzie wtedy włączony. Oprócz archiwizacji szkicu urządzenie zapamiętuje też etapy jego powstawania, dzięki czemu później na tablecie możemy je sobie do woli odtwarzać. Zaletą tego akcesorium jest także fakt, że długopis nie musi być ładowany tak jak w przypadku np. Inklinga firmy Wacom. Z drugiej strony jednak do pisania nie wykorzystamy dowolnego narzędzia. Kupując iSketchnote otrzymujemy w zestawie kilka długopisów, które od tradycyjnych różnią się wyłącznie tym, że posiadają specjalny pierścień magnetyczny. Przy tworzeniu rysunków pomocne też jest często dzielenie go na warstwy – iSketchnote potrafi to również, o czym wspomniane jest na kickstarterowym projekcie. Niestety nie wytłumaczono na jakiej to działa zasadzie – przypuszczalnie jest to możliwe jedynie w trakcie włączonej aplikacji.

iSketchnote zdobył w wymaganym terminie 211 tys.$, choć twórcy potrzebowali zaledwie 30 tys.$ na rozpoczęcie masowej produkcji. Urządzenie można zamówić na Kickstarterze jeszcze przez 17 dni. Najtańsza wersja kosztuje 149$ (około 466 zł). W sklepach iSketchnote pojawi się najwcześniej w maju przyszłego roku. Twórcy planują także wdrożyć wersję dla komputerów PC i tabletów z Androidem.

0
Źródło: Kickstarter
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.