Kodak podniósł się z kryzysu

Minęło już ponad półtora roku od chwili, w której Kodak ogłosił bankructwo. Nie było to jednak bezradne rozłożenie rąk i popełnienie ekonomicznego samobójstwa, ale kolejna, najbardziej drastyczna ze wszystkich próba przeprowadzenia radykalnej restrukturyzacji firmy. Wygląda na to, że się udało!

Kodak oficjalnie ogłosił koniec kryzysu (zupełnie jak nasz premier…), czego wyraźnym dowodem było przejście ze stanu upadłości do normalnego funkcjonowania firmy. Ale nie jest to już ten Kodak, jakiego znaliśmy. Przede wszystkim… nie będzie produkował aparatów!

Dawny gigant skupi się teraz przede wszystkim na technologiach związanych z drukiem, zwłaszcza na skalę przemysłową. Inne obszary działalności odmłodzonego Kodaka to… opakowania, a także komunikacja wizualna i świadczenie profesjonalnych usług serwisowych.

Perspektywy rozwoju firmy po drastycznej kuracji odchudzającej są całkiem niezłe – już w 2013 roku przewidywany przychód na wynieść 2,5 miliarda dolarów. Nie gwarantuje to jeszcze pełnego sukcesu na nowych, również wymagających rynkach, ale z pewnością ciemny tunel się kończy i widać już jakieś światełko.

No to teraz wyobraźcie sobie, że otwieracie pudełko płatków śniadaniowych i gdzieś tam, małym druczkiem, umieszczone jest logo Kodaka, który to pudełko wyprodukował. Ech, łezka się w oku kręci…

0
Źródło: kodak.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.