Mimo: Mały szpieg, przyjaciel rodziców

Postęp technologiczny może znacznie ułatwić rodzicom opiekę nad dzieckiem.Pisaliśmy już o pieluszkach, które tweetują, gdy trzeba je zmienić i pampersach, które zbierają stosowne dane do analizy. Jednym z kolejnych wynalazków jest Mimo - elektroniczny monitor pracy podstawowych czynności życiowych.

Mimo składa się z trzech części: inteligentnego śpioszka napakowanego sensorami, aplikacji na smartfonie oraz stacji, która łączy bezprzewodowo te dwa urządzenia. System ten na bieżąco monitoruje temperaturę ciała dziecka, jego oddech i pozycję. Działa to trochę tak jak elektroniczne nianie dostępne w sklepach, z tym, że oprócz sygnału, że dziecko akurat się przebudziło otrzymujemy także konkretne dane (zwłaszcza kluczowa jest informacja o prawidłowym oddychaniu dziecka). Prowadzenie takich statystyk może znacząco ułatwić opiekę nad dzieckiem i pozwoli samym rodzicom spać spokojnie.

Śpioszki z sensorami można prać w pralce, a aplikacja dostępna jest zarówno na smartfony z iOS jak i z Androidem. Zestaw startowy z trzema śpioszkami można zakupić w cenie 100$ za pośrednictwem platformy Dragon Innovation. Produkt trafi do masowej produkcji jeśli twórcom uda się uzbierać 200 tys.$. Do tej pory Mimo otrzymał nieco ponad 25 tys.$, ale do zakończenia zbiórki pozostało jeszcze 29 dni.

0
Źródło: Dragon Innovation
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.