Prezentacja Steam Boxa już za tydzień?

Gabe Newell, współzałożyciel studia Valve, od dawna marzy o linuksowej konsoli do gier. A teraz dał nam do zrozumienia, że wkrótce będzie miał na jej temat dużo do powiedzenia. Konkretniej: w przyszłym tygodniu.
Gabe Newell

Gabe Newell

Podczas swojego przemówienia na LinuxCon w Nowym Orleanie, Gabe Newell dał publiczności do zrozumienia, że już w przyszłym tygodniu opowie o tym, jak jego firma planuje „wprowadzić Linuxa na salony”. Zgadujemy, że ma na myśli Steam Boxa, czyli konsolę do gier.

Steam Box, jak dotąd, jest owiany tajemnicą. Wiemy, że Valve pracuje nad konsolą i że ma ona pracować pod kontrola Linuxa. Do Sieci nie wyciekły żadne inne informacje, nawet w formie wiarygodnych plotek.

Newell, który uważa że Microsoft zmierza w złym kierunku jeżeli chodzi o rozwój Windows, twierdzi, że to Linux jest przyszłością jeżeli chodzi o komputery dla graczy. Głównie dzięki jego otwartej architekturze. –

Wydaje mi się, że pięć największych firm na rynku producentów komputerów PC albo będzie musiało dokonać dużych zmian i porzucić Windows, albo zniknie z rynku. Systemy otwarte, przyjazne innowacji, będą bezkonkurencyjne w porównaniu do tych zamknietych, nad którymi sprawuje się ścisły nadzór — twierdzi.

0
Źródło: Opposable Thumbs
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.