Recon Jet – okulary do rozszerzonej rzeczywistości dedykowane sportowcom

Osoby, które aktywnie uprawiają sport z pewnością nawet nie spojrzą na Google Glass. Okulary sprawiają wrażenie zbyt delikatnych by sprawdzić się w terenie, w różnych warunkach atmosferycznych. Ba! Nie posiadają nawet filtrów przeciwsłonecznych. Na szczęście na rynku pojawiają się już alternatywne urządzenia, które lepiej zaspokoją indywidualne potrzeby.

Od czasu pojawienia się Google Glass wielu producentów pracuje nad alternatywnymi produktami. Niektóre są jeszcze w fazie prototypu jak np. okulary META, inne zostały jedynieopatentowane, ale są też i takie, które dostępne są już w przedsprzedaży. Do tych ostatnich zaliczają się okulary Recon Jet, które możemy już zamówić na stronie producenta za 599$. W porównaniu do Google Glass cena jest zachęcająca, ale przyjrzyjmy się bliżej specyfikacji urządzenia.

Sercem okularów jest dwurdzeniowy procesor ARM Cortex-A9 taktowany zegarem 1 GHz. W Recon Jet znajdziemy także 1 GB pamięci operacyjnej oraz 8 GB pamięci Flash. Z siecią i innymi urządzeniami połączymy się natomiast za pośrednictwem WiFi i Bluetooth. Oprócz kamery HD i mikrofonu w okularach znalazło się miejsce na różnego rodzaju sensory – akcelerometr, żyroskop, GPS, magnetometr, barometr, termometr oraz optyczny sensor dotykowy ułatwiający poruszanie się po interfejsie. W porównaniu do Google Glass okulary zostały wyposażone w filtr polaryzacyjny, dzięki czemu bez problemu można z nich korzystać w słońcu. Sam ekranik będzie obsługiwał rozdzielczość WQVGA.

Recon Jet dedykowane są głównie sportowcom, którzy chcą na bieżąco kontrolować postępy swoich treningów. Znaczna część funkcji urządzenia nie wymaga wcale połączenia z siecią, a jego budowa została tak skonstruowana, by warunki atmosferyczne takie jak deszcz czy śnieg nie miały wpływu na pracę okularów. Recon Jet może zostać także zintegrowany z naszym smartfonem (zarówno tym opartym na Androidzie jak i iOS), by odbierać powiadomienia z portali społecznościowych, e-maile czy SMS-y. Jedyną wadą urządzenia zdaje się krótki czas pracy baterii – około 4-6 godzin.
0
Źródło: Venturebeat.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.