Samsung Galaxy Gear: to nie smartfon, ale możesz z niego zadzwonić!

Podczas premiery długo oczekiwanego Samsunga Galaxy Note 3, firma Samsung zaprezentowała także współpracujący z nim (oraz z innymi smartfonami z Androidem 4.3) zegarek.

Urządzenie o nazwie Galaxy Gear nie jest oddzielnym smartfonem, ale jego wyposażenie pozwala chociażby na wykonywanie połączeń, jeśli swojego smartfona niesiemy akurat w kieszeni. Na wyświetlaczu zegarka zobaczymy także powiadomienia o nowych połączeniach, wiadomościach tekstowych, e-mailach i alarmach, które można zarówno odebrać, jak i dyskretnie pominąć. Zegarkowi można także wydawać komendy głosowe, bowiem oferuje on funkcję S Voice.

Funkcja

Memographer, wykorzystująca 1,9-megapikselowy aparat, pozwala podróżującym lub uprawiającym sport rejestrować filmy i zdjęcia, tworząc szybkie, wizualne notatki dotyczące istotnych informacji lub zdarzeń z ich życia, którymi można równie błyskawicznie podzielić się za pośrednictwem sieci społecznościowych. Rozwinięciem koncepcji szybkich notatek jest funkcja

Voice Memo, umożliwiająca nagranie ważnych spostrzeżeń lub rozmów i przetworzenie dźwięku na tekst w pamięci urządzenia.

Nowa funkcja zabezpieczającaAuto Lockautomatycznie włącza blokadę ekranu smartfona za każdym razem, gdy zsynchronizowany z nim Gear znajdzie się w odległości większej niż 1,5 m. Blokada jest wyłączana, gdy powiązane urządzenia znajdą się znów blisko siebie. FunkcjaFind My Devicepomaga znaleźć zagubiony smartfon, uruchamiając w nim sygnał dźwiękowy, podświetlenie i wibracje.

Galaxy Gear zadebiutuje na rynku 25 września. Cenę ustalono na 299 euro/dolarów, czyli ponad 1300 złotych.

Specyfikacja techniczna:

  • 1,63-calowy ekran Super AMOLED o rozdzielczości 320 x 320 pikseli
  • procesor z taktowaniem 800 MHz, 512 MB pamięci RAM
  • 1,9-megapikselowy aparat z matrycą typu BSI i autofokusem, nagrywanie w 720p
  • łączność Bluetooth 4.0
  • 4 GB pamięci wewnętrznej
  • akumulator 315 mAh, ponad 10 godzin ciągłej pracy
  • wymiary: 36,8 x 56,6 x 11,1 mm, 73,8 gramów

Źródło: Samsung
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.