Samsung: to Apple skopiowało od nas złoty kolor

Złoty kolor to kolejna część batalii między Samsungiem i Apple'em. Początkowo wydawało się, że to znów Koreańczycy podpatrzyli coś u firmy z Cupertino, ale...

Kilka dni temu świat obiegła informacja, że Samsung przygotowuje dwa nowe kolory swojego flagowego smartfona Galaxy S 4. Początkowo wydawało się, że nowe wersje kolorystyczne: różowo-złoty oraz brązowo-złoty to odpowiedź na nowy, złoty kolor iPhone’a 5S w ofercie Apple’a, który zrobił furorę na rynku.

Wydawało się, bowiem Samsung przypomina nam nie tylko historię złotego koloru w swoich telefonach i smartfonach, która sięga aż 2004 roku, zanim w ogóle iPhone ujrzał światło dzienne, ale również fakt, że nowe wersje kolorystyczne Galaxy S 4 zostały oficjalne zapowiedziane 27 sierpnia i trafiły na rynek w regionie UAE 6 września, więc przed oficjalną zapowiedzią iPhone’a 5S.

Właściwie możliwe są trzy warianty rozwiązania tej kwestii. W pierwszym możemy wziąć pod uwagę wcześniejsze pogłoski o nowym, złotym kolorze flagowego smartfona Apple’a, które pojawiały się już w tegoroczne wakacje. Samsung mógłby mieć sporo czasu na przygotowanie złotej wersji kolorystycznej swojego produktu i wypuścić go na rynek przed premierą Apple’a.

W drugiej opcji możemy przypuścić, że obie firmy wpadły na pomysł wydania złotego telefonu w tym samym momencie, zupełnie niezależnie od siebie.

Trzeci wariant zakłada natomiast, że to Apple zasięgnęło inspirację z wcześniejszych telefonów Samsunga, które w złotej wersji kolorystycznej trafiały na rynek od 2004 roku.

0
Źródło: phoneArena
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.