STEM System: pięciomodułowy kontroler ruchowy od twórców Razer Hydry

Ulepszona wersja sprawdzonego kontrolera zdobyła już dofinansowanie z Kickstartera.

W odróżnieniu od kontrolera Razer Hydra STEM System będzie działał bezprzewodowo i składał się nie z jednego, lecz z pięciu modułów oraz stacji bazowej. Do rąk otrzymujemy przypominające Hydrę kontrolery, natomiast pozostałe trzy części możemy przymocować na wybrane części ciała np. głowę i nogi lub na konkretny sprzęt np. na Oculus Rifta czy drewniany miecz, którego będziemy chcieli użyć w grze. Dzięki oprogramowaniu Motion Creator użytkownik będzie mógł wykorzystać ten zestaw w jakiejkolwiek grze komputerowej przypisując odpowiednie przyciski i ruchy konkretnym akcjom.

Moduły nie będą musiały być używane na wprost stacji bazowej, tak jak ma to miejsce w przypadku PS Move czy Kinecta ponieważ system śledzenia położenia czujników nie jest uzależniony od żadnej kamery. Twórcy obiecują, że bezprzewodowo połączenie jest na tyle silne, że gracz będzie mógł korzystać z systemu nawet wtedy, gdy stacja bazowa znajdzie się za ścianą. Wszystko po to, by zwiększyć doznania z gier. Oczywiście Sixense sugeruje, że STEM najlepiej wykorzystać w połączeniu z Oculus Riftem i bieżnią Virtuix Omni.

STEM System zyskał już uznanie na Kickstarterze, ale pomimo osiągniętego progu 250 tys.$ potrzebnych do uruchomienia produkcji kampania trwać będzie jeszcze 27 dni. Urządzenie można zakupić na chwilę obecną za 349$ (około 1100 zł). Premiera STEM System będzie mieć miejsce w lipcu przyszłego roku.