Tak będą wyglądały obiektywy Sony doczepiane do smartfonów

Czy to już zmierzch wojny na megapiksele w urządzeniach mobilnych?

W lipcu bieżącego roku po raz pierwszy informowaliśmy Was o nowym pomyśle Sony. Dzięki nowym źródłom, do których dotarł kolejny raz serwis Sony Alpha Rumors możemy już dziś zobaczyć obiektywy, które – według informacji w/w portalu – zostaną oficjalnie zaprezentowane za kilka dni podczas targów IFA.

Oba obiektywy mają posiadać wspólną nazwę – Smart Shot (połączenie słow smartphone i cyber-shot). QX10 według źródła ma cechować się identycznymi parametrami co aparat kompaktowy Sony WX150 (18 Mpx, matryca CMOS,

f/3,3-5.9 ) i będzie występował w biało-złotym kolorze (pasowałby jak ulał do nowego iPhone’a 5S). Jego cena przewidywana jest na 250$, a więc około 800 zł.


Drugi obiektyw – QX100 ma zaś odpowiadać parametrom obiektywu z Sony

RX100m2 (matryca Exmor R CMOS, 20,2 Mpx,

f/1.8-4.9). Jego cena oscylować ma w granicach 450$, a więc około 1455 zł.

Oba obiektywy mają posiadać optyczną stabilizację obrazu oraz możliwość nagrywania filmów wideo w rozdzielczości 1080/30 FPS. Zdjęcia i filmy będą automatycznie zapisywane w pamięci obiektywu, a łączność z aparatem komórkowym czy tabletem zostanie utrzymana przy pomocy Wi-fi lub NFC. Smart Shoty mają być kompatybilne zarówno z urządzeniami z systemem iOS jak i Android.

Jeśli powyższe plotki okażą się prawdą powyższe rozwiązanie może okazać się świetną alternatywą dla Samsunga Galaxy S4 Zoom lub dla osób, które chcą robić zdjęcia w porządnej jakości, a z różnych względów nie noszą codziennie przy sobie swojej lustrzanki.

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News