Tak wygląda nowy Nexus 5?!

Do premiery nowego Nexusa coraz bliżej, więc nie dziwi fakt, że pojawia się coraz więcej pogłosek na jego temat. Tymczasem Google na razie nie zapowiedziało swojej konferencji prasowej.

Rok 2013 obfituje w premiery wielkich smartfonów – dosłownie i w przenośni. Zadebiutowały już przecież Samsungi Galaxy S 4 i Galaxy Note 3, LG G2, HTC One i One Max, Sony Xperia Z i Z Ultra, wkrótce zadebiutuje już nie taki wielki (tu tylko dosłownie) iPhone 5, a do tego szykowana jest premiera nowego Nexusa.

Nexusa 5 po raz pierwszy zobaczyliśmy na wideo, wypuszczonym do Sieci przez Google’a. Najwyraźniej firma z Mountain View zrobiła to niechcący, bo wideo zniknęło w kilka chwil po pojawieniu się. Urządzenie nie umknęło jednak ani czujnym dziennikarzom, ani Internautom, dlatego mogliśmy zobaczyć nowe urządzenie z logiem Nexus na tylnej obudowie.

Dziś serwis YugaTech na podstawie tegoż filmiku skonstruował render telefonu, który możecie zobaczyć powyżej. Poza nowym logiem, użytym podobnie jak w nowym Nexusie 7, urządzenie wyposażone jest w całkiem spory aparaty cyfrowy, co może zwiastować obecność 13-megapikselowego aparatu cyfrowego, zapożyczonego ze smartfona LG G2. Nexus 5 ma też mieć 5-calowy wyświetlacz.

Podczas gdy większość informacji na razie pozostaje w sferze pogłosek, jedno jest pewne – Nexus 5 zadebiutuje z nowym Androidem 4.4 KitKat.

Nowego Nexusa na poniższym filmiku możecie zobaczyć w okolicach 39 sekundy:

0
Źródło: YugaTech
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.