Twórcy gier chwalą kontroler od Valve

Nowa era sterowania w grach?

Piątkowa odsłona kontrolera Steam była przeznaczona dla zwykłych śmiertelników. Deweloperzy gier widzieli urządzenie dużo wcześniej i mieli okazje je przetestować.

Dan Tabar ze studia Data Realms po kilku godzinach zabawy kontrolerem twierdzi, że trackpady w Steam Controller znacznie różnią się od tych, które znamy z laptopów. Poproszony o krótką wypowiedź, Tabar powiedział: Granie na Steam Controller to wspaniałe uczucie. Ciężko opisać wrażenia. Kiedy twój kciuk przesuwa się w stronę zewnętrznej krawędzi trackpadu, po prostu to czujesz”

Chris Remo, ze studia Double Fine miał okazję przetestować kontroler Valve grając w swoje własne gry: „Podłączyliśmy kontroler do komputera i po prostu zaczął działać. Nie modyfikowaliśmy kodu naszych gier, po prostu działał. Byłem pod ogromnym wrażeniem sterowania, które świetnie udaje mysz komputerową”

Dwie opinie, obie pozytywne. Kolejne recenzje pojawią się, kiedy Valve wyśle kontrolery 300 szczęśliwym użytkownikom Steama, których wybierze w losowaniu.