IFA 2013: Ultrabooki Lenovo ThinkPad z hot swapem baterii!

Lenovo zapowiada swoje nowe notebooki z wyświetlaczami Full HD i technologią wymiany baterii bez wyłączania komputera.

Firma Lenovo zapowiedziała dziś wprowadzenie do oferty nowych, cieńszych i lżejszych modeli ultrabooków ThinkPad T440s, T440 i X240. Sprzęt wyróżnia się nowoczesnym wzornictwem oraz mocną konfiguracją techniczą typową dla użytkowników biznesowych. Nowe ThinkPady to przede wszystkim o 20% cieńsza konstrukcja, różne opcje paneli oraz do 45% większe trackpady z ulepszoną funkcją klikania i obsługą gestów w systemie Windows 8.

Nowa technologia Power Bridge umożliwia użytkownikom wymianę baterii zewnętrznych bez wyłączania komputera. Ta nowa funkcja dostępna z bateriami ThinkPad 68 (23,5 Wh), 68+ (72 Wh) i 48 Wh zapewnia nawet do 17 godzin nieprzerwanej pracy urządzenia.

Sprzętowe funkcje zabezpieczeń biometrycznych rozpoznające odciski palca i wykrywające próby manipulacji są powiązane z chroniącą dane technologią Trusted Platform Module. Lekkie materiały z włókien węglowych zwiększają ochronę fizyczną, a jednocześnie zmniejszają wagę i grubość ultrabooka.

ThinkPad T440s i T440

Biznesowa seria T notebooków ThinkPad rozszerza się o dwa nowe modele, które oferują do 1 TB pamięci masowej lub szybkie dyski (SSD), a także łączność Wi-Fi najnowszej generacji i opcjonalnie technologię 4G WWAN. Oba notebooki mierzą 21 mm grubości.

ThinkPad T440s jest dostępny z wyświetlaczem dotykowym Full HD, a T440 ma 14-calowy ekran HD+ z opcjonalną obsługą dotykową. ThinkPad T440 może także zawierać wbudowany czytnik kart chipowych w celu zwiększenia bezpieczeństwa danych.

Ceny zaczynają się od 1149 dolarów (T440s) oraz 899 dolarów (T440). Notebooki w Polsce będą dostępne na przełomie listopada i grudnia.

ThinkPad X240

To ultraprzenośny komputer biznesowy, który waży mniej niż półtora kilograma i mierzy 20,3 mm grubości. Ponadto zawiera procesor do poziomu Intel Core i7 4. generacji, do 1 TB pamięci masowej, opcjonalny wyświetlacz Full HD 12,5″ z obsługą dotykową, podświetlaną klawiaturę ThinkPad Precision oraz pełny zestaw gniazd oferujących wszechstronne opcje łączności.

Cena to co najmniej 1099 dolarów, a data rynkowej premiery w Polsce zaplanowana jest na połowę listopada.

ThinkPad z serii S

Dzięki takiemu wyposażeniu, jak procesory Intel Core 4. generacji, wyświetlacze do poziomu Full HD z obsługą dotykową i powłoką antyodblaskową, a także osobna karta graficzna, modele S440 i S540 Lenovo kieruje nie tylko dla pracowników małych firm, ale też do domowych użytkowników.

Ceny zaczynają się od 649 euro. Model S440 powinien już być dostępny w polskich sklepach, a S540 pojawi się od połowy października.

0
Źródło: Lenovo
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.