Xiaomi MI3: Tegra 4 i ekran Full HD za połowę ceny

Xiaomi prezentuje swój najnowszy, flagowy smartfon, który oferuje high-endowe wyposażenie w atrakcyjnej cenie. W międzyczasie rozważa wejście na rynki inne niż swój rodzimy.

Chińskie firmy zwykle sprzedają swoje najnowsze i najbardziej high-endowe smartfony za połowę ceny, którą musimy wydać na najnowsze osiągnięcia Apple’a, Samsunga, Sony czy Nokii. Wpływ na to ma wiele czynników, w tym między innymi brak opłat za patenty. Po prezentacji nowego smartfona przez Meizu, kolejny popularny chiński producent pokazuje światu swoje najnowsze dzieło. Xiaomi rozważa wejście ze swoimi produktami m.in. na rynek europejski, dlatego jeszcze bardziej powinniśmy zwrócić uwagę na jego najnowszy produkt.

A mowa jest o smartfonie Xiaomi MI3, który opiera się na czterordzeniowej platformie Nvidia Tegra 4 w architekturze rdzeni 4+1 z zegarem do 1,8 GHz (i 72-rdzeniową grafiką GeForce) lub procesorze Qualcomm Snapdragon 800 w zależności od operatora.

Ponadto w wyposażeniu urządzenia znajdziemy 5-calowy wyświetlacz z panelem IPS o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli, 2 GB pamięci RAM, 13-megapikselowy aparat cyfrowy firmy Sony z obiektywem o jasności f/2.3, przednią kamerę, układ NFC oraz baterię o pojemności 3050 mAh. Obudowa zbudowana ze stopu magnezu (!) mierzy 8,1 mm grubości, zaś waży 141 gramów.

Za podstawowy model z 16 GB wbudowanej pamięci Chińczycy będą musieli zapłacić 1999 juanów, co w przeliczeniu daje kwotę około 1050 złotych. Najbardziej pojemny smartfon z 64 GB pamięci kosztować będzie równowartość 1350 złotych.

0
Źródło: Xiaomi
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.