Znamy specyfikację smartfona Jolla. Nie jest dobrze…

Gdy powstawała firma jolla, ułożona na gruncie byłych pracowników Nokii, wszyscy zacieraliśmy ręce. Dziś możemy zobaczyć pierwsze efekty tej działalności.

Już jakiś czas temu został zaprezentowany pierwszy smartfon jolla, ale o specyfikacji wtedy mowy nie było. Potem słuch o urządzeniu, a także i firmie, zaginął – z pewnością pracownicy zajęli się żmudną pracą, a nie marketingiem. Teraz jednak, po strategicznych ruchach Nokii i Microsoftu, Jolla uznała, że to dobry czas na wejście na rynek.

Pierwszy smartfon fińskiej firmy ma być wyposażony w 4,5-calowy wyświetlacz „Estrade” o rozdzielczości 540 x 960 pikseli, dwurdzeniowy procesor Qualcomm z taktowaniem 1,4 GHz, 1 GB pamięci RAM, 8-megapikselowy aparat cyfrowy z autofokusem i lampą LED, 2-megapikselową kamerę z przodu obudowy oraz 16 GB wbudowanej pamięci flash, którą będzie można rozszerzyć za pomocą gniazda kart microSD. Bateria oferować ma 2100 mAh pojemności i ma być wyjmowalna.

Smartfon opierać się będzie na systemie operacyjnym Sailfish OS, który został zbudowany w oparciu o system MeeGo. Oprogramowanie ma być kontrolowane przez użytkownika w głównej mierze poprzez gesty. OS będzie także uruchamiać aplikacje z Androida.

Pierwszy smartfon jolla kosztować będzie 399 euro (ponad 1700 zł), a na rynek ma trafić pod koniec 2013 roku.

0
Źródło: Jolla
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.