AMD ostro skrytykowany przez partnera

Firma Origin PC, trudniąca się produkcją wysokowydajnych komputerów dla graczy, założona przez byłych pracowników Alienware, zdążyła już zdobyć uznanie wielu graczy. Co może okazać się problemem dla AMD, bo Origin właśnie zadeklarował coś bardzo niekorzystnego dla producenta Radeonów.

Origin PC wystosował oświadczenie, w którym deklaruje, że nie zamierza już wykorzystywać układów graficznych AMD Radeon w swoich komputerach. Decyzja motywowana jest „złymi doświadczeniami klientów, problemami z wydajnością, sterownikami i stabilnością”.

Głównym problemem okazała się stabilność kart Radeon, problemami z ich przegrzewaniem się, wydajnością, skalowalnością i opóźnieniami w wydawaniu nowych wersji sterowników — stwierdził Alvaro Masis, zarządzający działem wsparcia technicznego w Origin PC.

Origin PC chce zapewniać najlepsze możliwe doświadczenia swoim klientom. Na chwilę obecną możemy to zapewnić używając wyłącznie układów graficznych Nvidii. Tu nie chodzi o lojalność do marki czy marketing. Chcemy być lojalni wobec naszych klientów. Współpracujemy ściśle z wieloma producentami, stale testujemy i oceniamy najnowszy sprzęt, by zapewniać wybór naszym klientom. Części, które testujemy, muszą zapewniać maksymalny poziom wydajności, stabilności i wsparcia technicznego. Sprzęt się zmienia, ewoluuje, więc i my to robimy. Będziemy dalej koncentrować się na zapewnianiu najlepszych możliwych doświadczeń dla naszych klientów, niezależnie od marki. — oświadczył Kevin Wasielewski, dyrektor generalny Origin PC.

Origin PC jest obecnie jednym z partnerów firmy Nvidia.

Będzie oferował komputery GeForce GTX BattleBox.

AMD jeszcze nie wystosował komentarza w tej sprawie.

0
Źródło: Engadget
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.