AMD ostro skrytykowany przez partnera

"Karty Radeon są tak kiepskie, że nie będziemy ich już oferować w naszych komputerach".

Origin PC wystosował oświadczenie, w którym deklaruje, że nie zamierza już wykorzystywać układów graficznych AMD Radeon w swoich komputerach. Decyzja motywowana jest „złymi doświadczeniami klientów, problemami z wydajnością, sterownikami i stabilnością”.

Głównym problemem okazała się stabilność kart Radeon, problemami z ich przegrzewaniem się, wydajnością, skalowalnością i opóźnieniami w wydawaniu nowych wersji sterowników — stwierdził Alvaro Masis, zarządzający działem wsparcia technicznego w Origin PC.

Origin PC chce zapewniać najlepsze możliwe doświadczenia swoim klientom. Na chwilę obecną możemy to zapewnić używając wyłącznie układów graficznych Nvidii. Tu nie chodzi o lojalność do marki czy marketing. Chcemy być lojalni wobec naszych klientów. Współpracujemy ściśle z wieloma producentami, stale testujemy i oceniamy najnowszy sprzęt, by zapewniać wybór naszym klientom. Części, które testujemy, muszą zapewniać maksymalny poziom wydajności, stabilności i wsparcia technicznego. Sprzęt się zmienia, ewoluuje, więc i my to robimy. Będziemy dalej koncentrować się na zapewnianiu najlepszych możliwych doświadczeń dla naszych klientów, niezależnie od marki. — oświadczył Kevin Wasielewski, dyrektor generalny Origin PC.

Origin PC jest obecnie jednym z partnerów firmy Nvidia.

Będzie oferował komputery GeForce GTX BattleBox.

AMD jeszcze nie wystosował komentarza w tej sprawie.