Anonimowi zaatakowali polską ambasadę w Mińsku

Wyciek został opublikowany dziś w nocy. Trzej hakerzy podający się za członków słynnej organizacji Anonymous twierdzą, że uzyskali dostęp do trade.gov.pl, czyli witryny Wydziałów Promocji Handlu i Inwestycji Ambasad i Konsulatów RP.

O wiele bardziej prawdopodobną wersją wydarzeń jest to, że hakerzy uzyskali dostęp do skrzynki pocztowej

Wiesława Pokładka, Kierownika

Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Mińsku – wszystkie opublikowane dokumenty pochodzą właśnie stamtąd. Dopóki Anonimowi nie potwierdzą swojej wersji wydarzeń, publikując dokumenty z innych źródeł, zakładamy, że jest to zwykłe włamanie na skrzynkę pocztową.

Z tym, że skrzynka okazała się dosyć niezwykła. Wśród standardowej korespondencji Pokładka znalazł się również raport CBA opisujący obywatela Mołdawii, który na terenie Ukrainy działał na szkodę polskich spółek. Pismo od mołdawskiego oddziału Banku Światowego zaadresowane do tamtejszej Kancelarii Stanu zapowiada wizytę specjalnego zespołu bankowców, który pomoże Mołdawii walczyć z procederem prania brudnych pieniędzy. Nie za wiele tych sensacji.

Powody włamania również pozostają niezrozumiałe, nawet po zapoznaniu się z treścią oświadczenia Anonimowych:

Nie szanujemy działań Wiesława Pokładka i jego szczeniaków z CBA, dlatego też opublikowaliśmy ten wyciek.”

Nie wiemy jakie akcje mają na myśli Anonimowi, oni sami również nie byli zbyt zainteresowani, żeby dokładniej wytłumaczyć swój tok rozumowania. Równie dobrze może chodzić o 5 minut sławy w Sieci.

0
Źródło: zaufaniatrzeciastrona.pl
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.