Bardzo prosty sposób na aktualizację Windows Phone 8 GDR3

Microsoft w tym tygodniu ogłosił oficjalne zakończenie prac nad nową aktualizacją Windows Phone 8 nazwaną po prostu Update 3.

Producent ogłosił wszystkim zmiany, o których pisaliśmy tutaj i zapowiedział, że system trafi do wszystkich użytkowników w przeciągu najbliższych tygodni. Mamy jednak dobrą wiadomość dla tych, którzy nie lubią czekać. Update 3 można zainstalować w bardzo prosty sposób na każdym smartfonie działającym pod kontrolą Windows Phone 8. Udało nam się to nawet na Lumii 820 brandowanej przez Orange, która jeszcze nie doczekała wydania GDR2 (Update 2).

Całość zajmuje góra 5 minut. Najpierw trzeba zarejestrować się w

Windows Phone App Studio

. Zarejestrować, czyli kliknąć „Start building”, podać login/hasło konta Microsoft i kilka razy kliknąć dalej.

Następnie należy pobrać aplikację

Preview for Developers

. Trzeba ją zainstalować zdalnie przez stronę internetową (nie widać jej z poziomu sklepu na telefonie), a następnie uruchomić. Tam kilkakrotnie klikamy Next i zgadzamy się na włączenie wczesnego dostępu do aktualizacji Windows Phone. Ostatnim krokiem jest przejście do Ustawień i Aktualizacji oprogramowania, odświeżamy i telefon powinien bez problemu odnaleźć aktualizację oznaczoną numerem 8.0.10512.

Niestety aktualizacja nie wnosi wszystkich zmian o których pisaliśmy. Obsługa 3 kolumn średniej wielkości kafli na ekranie startowym okazała się tylko plotką. Funkcja dostępna jest tylko dla nowych telefonów – z większymi ekranami 1080p. Smartfony Lumia 920, 925 i 1020 wciąż obsługują tylko dwie kolumny takich ikon.

UWAGA: W teorii korzystanie z Preview for Developers wg aktualnych warunków gwarancji może doprowadzić do jej unieważnienia. W naszym przypadku wszystko działa jak należy, ale miejcie to na uwadze. Osoby, które chcą uniknąć możliwych kłopotów powinny poczekać na standardowe wydanie aktualizacji!

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.