Czy szklana Xperia Z1 przetrwa kontakt z podłogą?

Producent chwali się znakomitą jakością wykonania, ale czy szklany telefon nie podzieli losów Apple iPhone 4?

Urządzenie dysponuje 4-rdzeniowym procesorem Snapdragon 800 taktowanym zegarem 2,2 GHz, układem graficznym Adreno 330, pamięcią RAM o pojemności 2 GB, aparatem 20,7 MP, dużym ekranem o przekątnej 5″ i rozdzielczości 1920×1080 pikseli. Całość została zamknięta w eleganckiej obudowie, jednak jej przednia i tylna część jest wykonana ze szkła.

Telefon ma jednak wytrzymałą, metalową ramę i jest zgodny z certyfikatem IP58, a to oznacza odporność na pył oraz wodę do głębokości 1 metra. Jednak czy to wystarczy, by nowa Xperia Z przeżyła zwyczajny upadek na ziemię? Redaktorzy Android Authority postanowili to sprawdzić i trzykrotnie upuścili telefon na twardy chodnik.

Pierwszy test polegał na upuszczeniu telefonu plecami do dołu i urządzenie przeszło go bez żadnych większych otarć. Drugi test to niebezpieczne upuszczenie telefonu krawędzią ekranu, ale ten upadek również nie zrobił na Xperii żadnego wrażenia. Okazuje się, że nawet upuszczenie telefonu ekranem do dołu w żaden sposób nie uszkodziło jego obudowy.

Gdy już cieszycie się, że to pierwszy telefon, który bez szwanku znosi walkę z grawitacją – mamy złą wiadomość. Pomimo, że obudowa Xperii Z1 przetrwała, telefon przestał się uruchamiać. Jedyną oznaką życia był ekran, który zaczął wyświetlać rozmazane podłużne linie.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.