Dell również ma w nosie Windows RT

W przeciągu kilku tygodni na rynku pojawią się nowe urządzenia firmy Dell. Będą to zarówno notebooki, jak i tablety. Wszystkie z Windows 8.1, ani jeden z Windows RT.
Dell XPS 11

Dell XPS 11

Pierwszym z zapowiedzianych urządzeń będzie Dell XPS 11, czyli notebook, który dzięki ruchomemu ekranowi łatwo zamienić w tablet. Jego 11,6-calowy wyświetlacz ma pracować w rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli. Cena: 999 dolarów. Data premiery: listopad.

Drugie z prezentowanych urządzeń to notebook XPS 13 z 13,3-calowym ekranem. Ma się pojawić w listopadzie w cenie 999 dolarów. Trzecie z urządzeń to notebook XPS 15 z 15,6-calowym ekranem pracującym w rozdzielczości 3200 x 1800 pikseli. Ma się pojawić w sprzedaży 18 października w cenie 1499 dolarów.

Dell zapowiedział też urządzenie hybrydowe. Venue 11 Pro wystąpi zarówno w wersji jako komputer mobilny z procesorem Core i5 Haswell, jak i tablet z procesorem Atom Bay Trail. Urządzenie będzie można wyposażyć w 8 GB pamięci RAM i 256-gigabajtowy dysk. Opcjonalnie, dokupić będzie można do niego cienką klawiaturę, klawiaturę z dodatkową baterią i stację dokującą z dodatkowymi portami USB 3.0 i wyjściami na monitor zewnętrzny. Venue 11 Pro ma się pojawić w listopadzie w cenach zaczynających się od 499,99 dolara.

Dell był ostatnią firmą, która jeszcze nie zadeklarowała odejścia od sprzedawania urządzeń z Windows RT. Brak takowych jednak jasno sugeruje, że jedyną firmą oferującą tablety z Windows RT jest… Microsoft.

0
Źródło: Dell
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.