Evernote: Dwustopniowa weryfikacja dostępna dla wszystkich

Evernote to popularna aplikacja do notowania wszystkiego. Pojawiła się znikąd i zdobyła rzesze fanów w stosunkowo krótkim czasie.

Po pierwsze – aplikacja jest darmowa. Po drugie – dostępna dla wszystkich. Jest wersja dla Windows, OS X, platform mobilnych, a gdy jesteśmy na tyle oryginalni, że Evernote nie jest dostępny na naszą platformę, można skorzystać z wersji webowej. Aplikacja umożliwia m.in. tworzenie notatek tekstowych, audio, czy zdjęć. To oznacza, że nasze konto Evernote może zawierać dużo informacji o nas samych. Co zrobić, by te informacje nie wpadły w niepowołane ręce?

Gdy korzystaliśmy z Evernote Premium lub Business, mogliśmy skorzystać z podwójnej weryfikacji już w maju tego roku. Niestety osoby używające edycji darmowej musiały pogodzić się z tym, że wszystkie dane zabezpieczone są „tylko” hasłem. Na szczęście to już przeszłość i podwójna weryfikacja użytkownika jest już dostępna dla wszystkich.

Jak to działa? Weryfikacja dwustopniowa wymaga podania nie tylko standardowego hasła, ale także jednorazowego kodu, który przy każdym logowaniu jest dostarczany przez wiadomość SMS na zaufany numer telefonu. Aby uruchomić nową funkcję, trzeba

kliknąć tutaj

. Ważne, by przed operacją zaktualizować wszystkie aplikacje Evernote.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.