Geoblokada Samsunga również dla starszych telefonów?

Lecisz służbowo lub na wakacje do Ameryki? Zapewne kupisz na miejscu lokalną kartę SIM, by nie narażać się na olbrzymie koszty związane z roamingiem. A może chcesz odkupić od kogoś telefon z innego kontynentu? W obu przypadkach lepiej nie interesuj się smartfonem Galaxy Note 3, gdyż nie przyjmie on karty SIM z innego regionu, niż ten w którym został kupiony. Co gorsza, wygląda na to, że ów smartfon nie będzie wyjątkiem w ofercie Samsunga.

Jak stwierdził jeden z przedstawicieli Samsunga, owa geoblokada trafi do innych smartfonów tej firmy, w tym tych starszych. Mechanizm ten będzie dostępny w aktualizacji systemu owych urządzeń. Innymi słowy, warto się zastanowić, czy na pewno chcesz aktualizować swojego Note’a II czy Galaxy S III do Androida KitKat w momencie, kiedy owa aktualizacja będzie już dostępna.

Samsung tłumaczy swoją decyzję chęcią ukrócenia nielegalnego importu jego urządzeń do niektórych krajów. Ciekawi jesteśmy reakcji klientów. Zwłaszcza tych, którzy dużo podróżują po świecie.