iPad Air miażdży poprzedników w benchmarkach

Chociaż oczywiście to nie benchmarki powinny decydować o zakupie tabletu, to pierwsze testy nowego iPada Air robią wrażenie.

Już jutro iPad Air będzie dostępny na wybranych rynkach całego świata, tym razem w pierwszej kolejności także i w Polsce. Z każdą kolejną wersją swojego tabletu, Apple poprawia nie tylko wygląd, nie tylko obniża grubość i wagę, ale także znacznie poprawia jego wydajność. Nie inaczej jest w przypadku nowego modelu iPad Air, który pozostawia swoich poprzedników daleko w tyle. Dzięki nowemu, 64-bitowemu procesorowi Apple A7, który pracuje z częstotliwością 1,4 GHz (o 100 MHz szybciej, niż w iPhone’ie 5S), wyniki pierwszych benchmarków nowego tabletu robią piorunujące wrażenie zarówno w trybie jedno, jak i wielordzeniowym.

Wyniki popularnego Geekbencha pokazują, że iPad Air jest o 80 procent wydajniejszy od swojego poprzednika, czyli iPada czwartej generacji. Od iPada 2, którego Apple wciąż sprzedaje (i to w cenie niższej od najtańszej wersji Aira o zaledwie 100 dolarów), nowy model jest szybszy aż 7-krotnie.

Geekbench to benchmark mierzący wydajność procesora oraz pamięci.

Źródło: ZDNet
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.