iPhone 5s jednak nie potrafi rejestrować wideo 720p w 120 fps?

Jedną z szerzej omawianych nowości w Apple iPhone 5s jest możliwość rejestrowania wideo w rozdzielczości 720p z szybkością 120 klatek na sekundę.

To powoduje, że zwolnienie obrazu do 30 fps przekłada się na niesamowite (jak na smartfony) możliwości slow-motion. Serwis GSM Arena nie zgadza się jednak do końca z tym, że iPhone 5 potrafi rejestrować obraz 720p w 120 fps. Redaktorzy portalu sugerują, że rejestrowany obraz rejestrowany jest w jakości słabszej niż 720p.

Najprostszą metodą byłoby porównanie obrazu slow-motion 720p do nagrania o standardowej liczbie klatek na sekundę. Jednak iPhone 5s nie oferuje nagrywania w tej rozdzielczości. Dlatego obraz porównano z wideo zarejestrowanym Galaxy Note 3 i wynika z niego, że iPhone 5s rejestruje znacznie mniej detali od Samsunga.

Ostatnim testem było porównanie wideo w 720p z iPhone 5s z obrazem 480p z Galaxy Note 3, ale przeskalowanym programowo do 720p. Efekt – wygląda na to, że ktoś nas próbuje oszukać. Nie osądzamy jednoznacznie, ale wg portalu GSM Arena, a także naszym zdaniem obraz z iPhone jest bliższy temu co Galaxy Note 3 rejestruje w rozdzielczości 480p. Zdjęcia w pełnej rozdzielczości znajdziecie tutaj. A jaka jest wasza opinia?

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.