iPhone 5S oraz 5C zadebiutują w Polsce

25 października Apple wprowadzi swoje najnowsze smartfony na polski rynek oraz do 25 innych krajów.

Najnowsze gadżety Apple’a w Polsce i innych krajach europejskich jak zwykle debiutują z poślizgiem, choć tym razem różnica jest dość spora. W zeszłym roku iPhone 5 debiutował w Polsce 2 tygodnie po amerykańskiej premierze. Nowe iPhone’y – 5S oraz 5C – trafiły na amerykański, brytyjski, kanadyjski, chiński, francuski, niemiecki, australijski, japoński, hongkoński oraz singapurski rynek 20 września. Nieco ponad miesiąc później trafią między innymi na rynek polski, a także do 25 innych krajów, w tym Włoch, Rosji i Hiszpanii. Dostępność w kolejnych państwach planowana jest na 1 listopada.

Nowe iPhone’y będzie można zamawiać poprzez witrynę internetową Apple’a, w partnerskich salonach sprzedaży oraz u operatorów.

Polskie ceny nowych smartfonów Apple’a nie zostały jeszcze ujawnione. W sieci pojawiły się co prawda doniesienia o horrendalnych cenach w Plusie, ale to raczej „drobna” pomyłka.

W rzeczywistości ceny iPhone’a 5S nie powinny odbiegać od cen iPhone’a 5 na starcie. To oznacza, że za model 16 GB zapłacimy około 2849 złotych. iPhone 5C powinien być nieco tańszy, ale tylko nieco…

Źródło: Apple
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.