LG potwierdza produkcję niezniszczalnych wyświetlaczy do smartfonów

Długo zastanawialiśmy się po co producenci zapowiadają produkcję elastycznych ekranów AMOLED.

Gdy o tym pisaliśmy, wy też średnio rozumieliście potrzebę posiadania telefonu z takim wyświetlaczem, o czym świadczyła liczba odwiedzin każdej takiej publikacji. O ile wiemy jak zachowuje się elastyczny ekran, trudno nam (i z pewnością wam) było wyobrazić sobie zupełnie elastyczny telefon.

Tymczasem firma LG właśnie zapowiedziała uruchomienie masowej produkcji elastycznych ekranów OLED o przekątnej 6″. Znajdą one zastosowanie w kolejnej generacji smartfonów. Elastyczność nie jest bez znaczenia. Wg producenta nowe wyświetlacze będą niemal niemożliwe do uszkodzenia, a jak wiecie pękające ekrany to częsta przypadłość obecnych smartfonów.

Pierwszym telefonem z nowym ekranem LG ma być G Flex. Jego premiera ma się odbyć już w przyszłym miesiącu, ale obecnie jedynie co o nim wiemy, to że będzie miał zakrzywiony ekran OLED.

Nie jest to jednak pierwszy smartfon z lekko zakrzywionym ekranem. Tak wyświetlacz znalazł się m.in. w modelu Samsung Galaxy Nexus. Jednak w tym przypadku producent nieco oszukał, sam ekran był idealnie płaski, zaś zakrzywiona była jego powłoka ochronna.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.