Na rynku PC lepiej, niż przewidywano

Wyniki handlowe na rynku komputerów osobistych są lepsze, niż przewidywali analitycy. Ale i tak nie wygląda to zbyt obiecująco. Zarówno Gartner, jak i IDC, donoszą o poważnych spadkach, gdzie kiedyś były wzrosty.

To już szósty kwartał z rzędu, w którym zarówno IDC, jak i Gartner donoszą o coraz mniejszej ilości komputerów PC wprowadzanych na rynek. Mowa tu o kwartale, który rozpocząć się w lipcu a zakończył we wrześniu.

Zdaniem IDC, w omawianym kwartale producenci komputerów osobistych wprowadzili na rynek 81,6 miliona urządzeń tego typu, czyli o 7,6 punktu procentowego mniej, niż w analogicznym kwartale w ubiegłym roku. Przewidywano, że ów spadek wyniesie 9,5 pp.

Gartner utrzymuje, że w ostatnim kwartale wprowadzona na rynek 80,3 miliona komputerów PC, co oznacza spadek o 8,6 pp. Zdaniem Gartnera, to najgorszy wynik od roku 2008.

Największym producentem komputerów osobistych, po raz kolejny, okazał się Lenovo. Na drugim miejscu znalazł się HP, na trzecim zaś Dell. Wszystkie te trzy firmy odnotowały nieznaczny wzrost sprzedaży. Acer i Asus, na miejscu czwartym i piątym, odnotowały olbrzymie spadki.

IDC przewiduje, że w ostatnim kwartale bieżącego roku producenci komputerów PC odnotują nieznaczne wzrosty, po czym będą musiały stawić czoło „poważnym wyzwaniom”, które ma nieść rok 2014.

0
Źródło: Neowin
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.