Nexus 5: Dużo zdjęć nowego telefonu Google!

W Sieci pojawiła się nowa fotografia na której wyraźnie widać aparat w modelu Nexus 5.

W Sieci dostępna jest już niemal kompletna specyfikacja nowego modelu, o czym pisaliśmy

kilka dni temu

. Dla przypomnienia – Nexus 5 ma dysponować bardzo dobrą specyfikacją. 5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1080p (gęstość pikseli – 442 ppi), procesor Qualcomm Snapdragon 800 (2,2 lub 2,3 GHz), 2 GB pamięci RAM, 16 GB pamięci flash i system operacyjny Android 4.4 (obecny buld – KRS74H).

Dziś do Internetu wyciekła kolejna fotografia nowego telefonu. Widać na niej wyraźnie obiektyw aparatu fotograficznego, który jest wyjątkowo duży. Mamy nadzieję, że jest to zapowiedź znakomitego aparatu, bo w przypadku Nexusa 4 w tej kwestii nie było najlepiej. Obecny smartfon Google słabo radzi sobie przy gorszym świetle. Ponadto doskonale pamiętamy, że jeszcze w lutym tego roku Vic Gundotra, wiceszef inżynierów napisał na swoim profilu Google+ „Jesteśmy zobowiązani do wyposażenia smartfonów Nexus w niesamowicie dobre aparaty”.

Większość komponentów LG Optimus G jest wspólna z Nexusem 4. Wszystko poza aparatem fotograficznym. Sytuacja z Nexusem 5 będzie podobna. Wiele wskazuje na to, że telefon zmodyfikowanym LG G2, z tym że Google zamiast matrycy 13 MP planuje zastosować urządzenie o rozdzielczości 8 MP.

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News