Nexus 5 z aparatem o możliwościach Lytro?

Wiele wskazuje na to, że Google Nexus 5 zostanie wyposażony w matrycę MEMS o rozdzielczości 8 MP.

Czym jest MEMS? To kamera, która jest w stanie ustawić ostrość nawet 7-krotnie szybciej od aparatów obecnie wykorzystywanych w telefonach komórkowych. Taka funkcja pozwala kamerze MEMS na zrobienie serii zdjęć z różną ogniskową podczas jednego naciśnięcia spustu migawki.

Dzięki temu po wykonaniu zdjęcia użytkownik może samodzielnie z serii zdjęć wybrać miejsce ustawienia ostrości. To oznacza, że MEMS ma podobne możliwości do kamery Lytro. Różnicą jest, że MEMS wykonuje zdjęcia w rozdzielczości pełnych 8 MP, zaś Lytro tylko w 1,2 MP. Ponadto specyfikacja kamery wskazuje na to, że Nexus 5 będzie miał obiektyw f/2.4, a fizyczne wymiary matrycy 1/3,2″ i nie będzie podświetlana (brak BSI).

Powyższe informacje pochodzą ze strony androidworld.it, jednak redaktorzy Droid-Life zauważają, że obecność kamery MEMS w smartfonie Nexus 5 nie jest taka oczywista. Informacje, z których korzysta androidworld.it wskazują, że w nowym Nexusie znajdzie się matryca Sony IMX179, która jest częścią modułu MEMS. Matryca ta może być stosowana bez modułu MEMS, jak np. w chińskim smartfonie Meizu MX3, którego premiera miała miejsce w zeszłym miesiącu.

Testowe zdjęcia z telefonu Meizo MX3

znajdziecie tutaj

. Więcej informacji na temat modułu MEMS znajdziecie

w oficjalnym pliku PDF

. Poniżej zamieszczamy film pokazujący możliwości nowego rodzaju kamery. Premiera telefonu Google Nexus 5 odbędzie się jeszcze w tym miesiącu.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.