Nowy antywirus Avasta jest jeszcze szybszy i ma nowe funkcje

Specjalna edycja na 25-lecie firmy.

Czeski producent wypuścił dzisiaj na rynek avast! 2014, najnowszą wersję ochrony antywirusowej, wykorzystywanej przez co czwarty komputer na świecie. Avast! 2014 jedyny antywirus na rynku z funkcją skanowania przy uruchomieniu komputera. Ma zapewniać lepszą wydajność, krótszy czas pobierania i instalowania aktualizacji, lepszą ochronę prywatności i wyższe bezpieczeństwo.

Oprogramowanie avast! 2014 oferuje nową funkcję „Nie pozwalaj śledzić” jako wtyczkę do przeglądarki. Dzięki tej technologii użytkownicy mogą najpierw zobaczyć, które firmy śledzą ich zachowania w sieci, a następnie zdecydować, którym na to pozwalać. Zabezpieczenie transakcji finansowych on-line zapewnia z kolei SafeZone – jedna z funkcji Avast objętych subskrypcją (czyli dostępnych tylko po zakupie pełnej wersji oprogramowania).

Dzięki technologii DeepScreen program usuwa fałszywy kod, mylące adresy i neutralizuje inne techniki stosowane przez twórców złośliwego oprogramowania do maskowania jego rzeczywistych intencji. Przebijając się przez warstwy kodu osłonowego, avast! 2014 jest w stanie monitorować i lepiej zrozumieć ukryte instrukcje złośliwego oprogramowania już na poziomie binarnym. Inna nowość wprowadzona w avast! 2014 to funkcja „Tryb wzmacniający”, umożliwiająca włączenie trybu tworzenia białej listy, w którym program blokuje otwieranie plików, co do których nie mamy pewności, czy nie były zainfekowane.

Najnowsza wersja daje również możliwość utworzenia nośnika z programem antywirusowym na USB, CD lub DVD. W razie problemów z komputerem użytkownik ma gotowy dysk, który umożliwia oczyszczenie komputera i przywrócenie normalnej pracy systemu. „Dysk ratunkowy” bazuje na środowisku przed instalacyjnym Windows PE, które pozwala uruchomić komputer nawet wtedy, gdy zainstalowany system nie działa. Funkcja „Dysk ratunkowy” jest dostępna we wszystkich produktach avast! i stanowi integralną część wprowadzonego w nowej wersji modułu naprawczego.

W nowej wersji programu został przedstawiony również nowy interfejs użytkownika w oparciu o uwagi i propozycje klientów. Co więcej, w interfejsie wszystkie elementy zebrano w tym samym miejscu, zarówno w produktach darmowych jak i płatnych, co znacznie ułatwia zmianę wersji programu.

Wersja 2014 jest dostępna w czterech wariantach: darmowy avast! Free Antivirus, avast! Pro Antivirus, avast! Internet Security oraz avast! Premier, a wszystko w ponad 40 wersjach językowych.