Pazur Jaguara

Zlot miłośników komputerów Atari w Gdańsku: 8-11.11.2013

To już 6. edycja największej imprezy zrzeszającej sympatyków komputerów i konsol firmy Atari z całego świata. W dniach od 8-11 listopada do Gdańska przyjadą wierni fani tego sprzętu, którzy nie tylko nadal go używają, ale również bardzo mocno wspierają w każdej dziedzinie – wydają fanziny, tworzą nowe gry i programy użytkowe oraz dema i intra, a także konstruują zupełnie nowe urządzenia, mające ułatwić pracę z 8-, 16-, 32- i 64-bitowymi maszynami w XXI wieku. Do lamusa przeszły już nośniki danych, takie jak kasety, dyskietki 5,25″ i 3,5″ – teraz gry do Atari wczytuje się kart SD, a odpowiednie okablowanie bez problemu pozwala na podłączenie komputerów i konsol z ubiegłego tysiąclecia do nowoczesnych telewizorów. Takie rozwiązania sprzętowe oferuje m.in. znany w środowisku atarowców Lotharek, który będzie obecny na tegorocznej edycji Silly Venture.

Podczas czterodniowej imprezy, organizatorzy zaplanowali wiele atrakcji, wśród nich francuskiego artysty Ultrasyda, tworzącego muzykę chiptune’ową, remiksowaną przy pomocy komputerów Atari i konsol Game Boy. Największą siłą drzemiącą w Silly Venture są liczne konkursy dedykowane całej linii sprzętu firmy Atari – od konsoli 2600 z 1977 roku, po Jaguara z roku 1993.

Właśnie w tym roku przypada okrągła, 20. rocznica konsoli Atari Jaguar, i z tej okazji na pewno party komputerowe będzie obfitowało w akcenty związane z Jaguarem. Dla osób, które nie miały wcześniej z nią styczności, zaaranżowane zostanie stanowisko, na którym będzie można zagrać w wiele gier dedykowanych 64-bitowemu Jaguarowi – prekursorowi konsol 5. generacji.

Więcej informacji na temat imprezy oraz regulamin konkursów można znaleźć na oficjalnej witrynie internetowej wydarzenia: http://www.sillyventure.eu Aby dostać się na imprezę należy uprzednio skontaktować się z głównym organizatorem, w celu uzyskania zaproszenia. Wejściówka (obowiązująca przez cztery dni) kosztuje 60 zł.

Wszystkiego najlepszego, Jaguarze!

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.