Pierwsza na świecie, mechaniczna pszczoła

Nie, ten projekt nie powstał z nudów. Naukowcy z uniwersytetu Harvarda mają kilka ciekawych pomysłów na zastosowanie RoboBee - latającego robota do zadań specjalnych.

Co prawda pisaliśmy o tym projekcie już w lipcu, jednak dopiero w tym tygodniu twórcy latających androidów udostępnili film, na którym możemy zobaczyć latające owady. RoboBee może być w przyszłości wykorzystywany w akcjach poszukiwawczo-ratunkowych – wyposażony w odpowiednie czujniki, niewielkich rozmiarów latający robot może okazać się o wiele bardziej skuteczny od obecnych metod i narzędzi. Oczywiście nie jest to jedyne zastosowanie tego urządzenia. RoboPszczoły mogą w przyszłości zająć się zapylaniem roślin („analogowe” pszczoły masowo wymierają), lub najnormalniej w świecie zaczną być wykorzystywane przez wojskowych, którzy z pewnością nie będą mieli żadnych problemów ze znalezieniem nowych zastosowań dla tej maszynki.

Jednak zanim to wszystko nastąpi, konstruktorzy RoboBee muszą uporać się z kilkoma problemami. Najważniejszym z nich jest bezprzewodowe zasilanie. Na powyższym filmie maszyna zasilana jest za pomocą podłączenia jej do „stacjonarnej” baterii za pomocą miedzianego drutu, który pozwalał nie tylko zasilać robota, ale również nim sterować.

Źródło: dezeen.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.