Pierwszy wielotrybowy modem LTE 4G od Intela

Obsługuje 15 pasm LTE, czyli działa na całym świecie.

W nową platformę Intel XMM 7160 wyposażone są już tablety Galaxy Tab 3 (10.1) w wariancie LTE, które trafiły do sprzedaży w Europie i Azji. Umożliwia on zachowanie łączności w sieciach 2G, 3G i 4G, równoległą obsługę 15 pasm LTE oraz usług głosowych Voice Over LTE.

Intel wzbogacił też swoją ofertę rozwiązań LTE 4G o nowe moduły PCIe (PCI Express) M.2 przeznaczone do użytku w tabletach 4G, Ultrabookach i hybrydach. To małe, ekonomiczne moduły wbudowane, obsługujące wielotrybową (2G/3G/LTE 4G) transmisję danych w różnorodnych urządzeniach. Moduł Intel M.2 umożliwia ściąganie danych w sieci LTE z maksymalną prędkością 100Mbps. Równoległa obsługa wielu pasm LTE zapewnia dostęp do usług roamingowych na całym świecie. Moduły pozwalają również na korzystanie z systemu GNSS (Global Navigation Satellite Systems).

Zintegrowany moduł nadajnika-odbiornika RF – SMARTi m4G, stworzony we współpracy z firmą Murata, to kolejna nowość. Urządzenie łączy w sobie układ nadawczo-odbiorczy SMARTi 4G Intela oraz zaawansowane komponenty i obudowę ceramiczną LTCC (low temperature co-fired ceramic). Dzięki zastosowaniu SMARTi m4G, ogólna liczba komponentów może zostać zmniejszona o ponad 40 jednostek, a wymagana ilość miejsca na płytce zmniejsza się o 30 mm2.

Intel planuje wprowadzenie na rynek nowej generacji rozwiązań LTE, m. in XMM 7260, w 2014 roku.

Zdjęcie tabletu pochodzi z serwisu Shutterstock